BARAĆ: „ČESTITAM IGRAČIMA NA POKAZANOJ HRABROSTI, POSEBNO RADUJE VELIKI BROJ ASISTENCIJA“

Košarkaši Mege MIS upisali su i treću pobedu na startu nove sezone u ABA ligi, pošto su kao gosti u Koka kola Areni naneli prvi poraz ekipi Dubaija – 80:83 (24:18, 21:18, 18:24, 17:23). Izabranici Marka Baraća su pružili dobar otpor rivalu u prvom poluvremenu, ali su bili u zaostatku. Ipak, sjajno su odigrali u trećoj deonici i stigli do preokreta posle dvocifrenog deficita, ali nisu uspeli da sačuvaju prednost do poslednjeg odmora. Usledila je velika borba u odlučujućoj četvrtini, ušlo se u neizvesnu završnicu, u kojoj je Kosta Kondić odigrao ključnu ulogu. Prvo je trojkom na ulasku u poslednji minut doneo prednost Baraćevom timu, a onda je na 1,7 sekundi do kraja iznudio tri penala i preciznim hicima sa crte doneo ekipi Mege MIS treći uzastopni trijumf, te posle isto toliko rundi ima savršenih 3-0. Dubai je pretrpeo prvi poraz i ima učinak 2-1.

Trener Mege MIS, Marko Barać, izneo je utiske na konferenciji za medije posle utakmice:

Čestitao bih svojim igračima na pokazanoj hrabrosti večeras, kao i u prva dva kola. Nema potrebe da pričam koliko je ovo velika pobeda za naš klub i koliko smo uživali u današnjoj utakmici. Ambijent je bio prelep, izvanredan košarkaški događaj i bila je čast i privilegija biti deo toga. Pobediti na ovaj način sjajan tim, koji je iako sveže selektiran pokazao izvanrednu igru u prva dva kola… Uspeli smo u drugom poluvremenu da napravimo kakav-takav balans kada je skok u pitanju. Mi smo ekipa koja mnogo lakše igra kada kontroliše taj segment igre, ali odlučila je naša odbrana na liniji za tri poena, gde smo neverovatan šuterski tim sveli na skromne procente. Na sve to, za razliku od prošlog kola, gde smo igrali dosta teže i gde sam posle utakmice rekao da želimo da igramo tečnije, imali smo večeras i veliki broj asistencija, što me posebno raduje. Još jednom bih čestitao svima u klubu, mnogo smo radili da bi sve to izgledalo ovako, a zahvalio bih se domaćinu na lepom gostoprimstvu i organizaciji,