BARAĆ: „NISMO BILI U STANJU DA IZDRŽIMO NIVO KONTAKTA I ČVRSTINE, TRUDIĆEMO SE DA BUDEMO BOLJI“

Košarkaši Mega MIS-a su polufinalnu seriju plej-ofa ABA lige dočekali sa devet vezanih pobeda u regionalnom takmičenju, ali nisu uspeli da nastave niz, pošto su u dvorani Aleksandar Nikolić poraženi od Crvene zvezde rezultatom 103:73 (27:20, 25:13, 26:22, 25:18). Izabranici Marka Baraća su dobro parirali daleko iskusnijem sastavu u prvoj četvrtini, ali je domaćin uspeo da se odvoji do poluvremena. Sačuvala je Zvezda dvocifrenu prednost u trećoj deonici, Mega MIS je bez pomoći povređenog kapitena Uroša Plavšića pokušala da se vrati, ali nije uspela da ugrozi domaći tim, koji je poveo 1-0 u seriji na dve pobede.

Trener Mega MIS-a Marko Barać je na konferenciji za medije posle meča izneo utiske:

Čestitao bih Crvenoj zvezdi, večeras su jednostavno bili bolji, što rezultat i pokazuje. Za moje igrače je ovo novo iskustvo, plej-of košarka, jedan nivo kontakta i čvrstine koji nismo bili u stanju da izdržimo. Iz toga su usledili brojni problemi, čitavu utakmicu smo pokušavali da uhvatimo priključak, što nismo uspeli. Malo smo imali utakmica ove sezone u kojima nismo izgledali dobro, normalno je da se to desi. Desilo se večeras, trudićemo se da budemo bolji i da sačekamo drugu utakmicu spremni za sve što nas čeka,

rekao je Barać.

Prokomentarisao je još jedan peh koji je zadesio ekipu Mega MIS-a posle povrede kapitena Uroša Plavšića, s ozbirom da se tokom drugog poluvremena susreta sa Crvenom zvezdom povredio i Stefan Miljenović.

Uvek je teško dati prve informacije. Sačekaćemo sutra da vidimo kakvo je stanje, a ja u to ne bih ulazio. Težak događaj i još jedan u nizi malera koji nas sa te strane prate u poslednje vreme,

dodao je Marko Barać.

Drugi meč polufinala plej-ofa ABA lige na programu je već u utorak, sedmog maja, od 20.00, a Mega MIS će ugostiti Crvenu zvezdu u Hali sportova Ranko Žeravica. U slučaju trijumfa ekipe Marka Baraća, majstorica će se odigrati u petak, 10. maja, a domaćin će u dvorani Aleksandar Nikolić biti Crvena zvezda.