BARAĆ: „VRATILO NAM SE ZA PRVA DVA KOLA, TRUDOM I HRABROŠĆU SMO TO ZASLUŽILI“

Košarkaši Mega MIS-a su se hrabro suprotstavili braniocu titule u ABA ligi, ekipi Partizan Mozzart Beta, i posle 40 minuta velike borbe izvojevali veliku pobedu sa zvukom sirene – 88:86 (21:11, 19:18, 29:32, 19:25). Izabranici Marka Baraća su odigrali sjajno i u većem delu susreta bili u prednosti, vodili čak i sa 20 razlike u trećoj deonici. Ipak, srpski predstavnik u Evroligi i aktuelni šampion Jadrana je uspeo da uvede meč u neizvesnu završnicu. Imala je Mega poslednji napad, priliku da upiše veliku pobedu i uspela je. Posle velike borbe Uroša Plavšića pod protivničkim košem lopta je prošla kroz obruč sa zvukom sirene, za veliko slavlje domaćeg tima u Hali sportova Ranko Žeravica. Mega MIS tako posle četiri kola regionalnog takmičenja ima učinak 2-2, dok je Partizan pretrpeo prvi poraz i sada je na 1-3.

Trener Marko Barać je posle velikog trijumfa izneo utiske:

Prvo želim da čestitam mojim igračima na sjajno obavljenom poslu. Pripremili su se jako dobro, ušli su u meč sa mnogo koncentracije i još više energije. Defanzivno su odlično ispunjavali svoje zadatke i rezultat takve igre je bio da smo takvu napadačku ekipu kao što je Partizan u prvom poluvremenu sveli na samo 29 poena. Insistirao sam kod igrača da bez obzira u kom smeru da ode utakmica, ako se desi i veća razlika za bilo koji od timova, da se drži fokus 40 minuta, jer smo se nadali da će ovo da bude utakmica na jednu, dve lopte, kao što je i bila. Na kraju, se to i desilo. Vratilo nam se za neke malere iz prva dva kola. Mislim da smo to svojim trudom i hrabrošću zaslužili. Nastavljamo da radimo dalje, mi smo veoma dobro trenirali pred ovu utakmicu što mi uliva optimizam da ćemo nastaviti sa dobrim igrama. Partizanu bih poželeo mnogo sreće u narednim utakmicama,

rekao je Barać.

Posle velike pobede nad Partizanom, Mega MIS u petom kolu ABA lige gostuje ekipi podgoričke Budućnosti, a susret u Morači zakazan je za subotu, 28. oktobar, od 19.00.